Музей новорічної іграшки

Музей новорічної іграшки відкрився в ДНЗ №16 міста Бердичева


   Зима... Це час, коли в кожен через на мить відкриті двері і вікна з свіжим холодним повітрям, з снігом на одязі, з ароматом принесених мандаринів проникає казка, повністю розкриваючи перед нами свою країну в новорічну ніч.
    Здійснити подорож казковими шляхами можна у музеї Новорічної іграшки, що відкрився 18 грудня в ДНЗ №16 міста Бердичева (завідуюча Бойко Ніна Петрівна).

 

 

Мабуть це доля, адже недарма дошкільний заклад має назву "Ялинка". Кожен експонат музею несе у собі магію новорічних свят: тільки поглянь на них і вони перенесуть тебе у 40, 60 та 80-ті роки XX ст., тому що кожна річ є частиною історії, відображає традиції духовного, суспільного, сімейного життя різних поколінь. Неможливо уявити собі зимові свята без їх головного символу ялинки.

    В наш час кожен може обрати ялинку на свій смак: хто справжню придбає, хто штучну, хто прикрасить оселю кількома хвойними гілочками, а хто власноруч виготовить новорічне деревце із сучасного матеріалу.
     Бомбаньєрки - це найцікавіші для дітей новорічні прикраси у вигляді коробочки. Адже кожна з них містить всередині якусь таємницю -іграшку, цукерку чи інші солодощі.
    Каркасні іграшки представляють собою нанизані трубочки стеклярусу і намистини на дріт. В основному вони зображають супутники, зірки тощо.
     Класичною прикрасою верхівки ялинки є восьмикутна зірка - символ Вифлиємської зірки. В Радянському Союзі її замінила п'ятикутна червона - аналогічна тим, що з'явилися при радянській владі на баштах Кремля. У 70 рр. XX ст. популярними стали схожі на башточки верхівки-піки.   

  

     Ялинкові намиста 50-х рр. XX ст. Вони надихнули колектив на ідею створення музею.
    Як і ялинка, обов'язковими символами наших новорічних свят є Дід Мороз і Снігуронька. Найцікавішим експонатом на даний час є Дід Мороз з пресованої стружки, що має приблизно 60-річну історію.
    Незаможні родини прикрашали ялинки саморобними іграшками. В Україні для них часто слугувала солома або яєчна шкарлупа. 50-60 рр. XX ст. - час іграшок на прищіпках. Основні сюжети прикрас - діти, казки, тварини.


    Раритетні тендітні чайнички, кувшинчики та дротяні іграшки були окрасою ялинок 40-50 роки минулого століття. Також популярними у ті часи були ватні іграшки та іграшки з посрібленого картону.
     Класика жанру - різноманітні шишки різних часів.
    Визначна подія 60-х рр. XX ст., освоєння Космосу, знайшла своє відображення серед ялинкових прикрас. Ялинкові кульки ведуть свій рід від яблук. Роком народження першої скляної кульки вважають 1848.
     На даний час кульки, як і інші іграшки, виготовляють з найрізноманітніших матеріалів: поліетилену, полістиролу, лавсану.


Після відвідування нашого музею і дорослий, і дитина повертається спогадами в найщасливіші миті свого життя.

 

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom