Плекаємо дитячу творчість

IMG03 « Кожна дитина може бути талановитою, якщо

до неї будуть застосовані гуманні методи

виховання, які в найбільшій мірі відповідають її можливостям»

 

 

«Ялинка» – це радість!

«Ялинка»- це сміх!

«Ялинка» гостинно

Зустріне усіх!                                                                                                                                                          

     Саме така атмосфера задоволення, духовної гармонії панує в колективі дошкільного навчального закладу №16 «Ялинка», що розташований в мальовничому куточку м.Бердичева по вул. Шевченка, 46/2.

     У дошкільному закладі функціонує 8 груп, серед яких – дві групи дітей з вадами зору та дві логопедичні групи. Тут кожна група має свою назву та відповідний дизайн, особливість якого полягає в кольоровій підлозі.

P1020646 P1020654 P1020641 P1020660 P1020668 P1020692

      Принципи кольоротерапії враховані в дизайні спалень. Музичний зал прикрашає сцена- подіум, яка допомагає малятам краще приблизитись до сценічного мистецтва.

     Колектив закладу сміливо впроваджує інноваційні технології в навчально-виховний процес, серед яких – елементи методики німецького композитора К.Орфа. Понад 10 років педагоги «Ялинки» вивчали вищеназвану методику, на основі якої створили свої авторські рекомендації під назвою «Грайлики».

prezentaziya1

prezentaziya2

prezentaziya3

prezentaziya4

prezentaziya5

prezentaziya6

prezentaziya7

prezentaziya8

prezentaziya9

prezentaziya10

prezentaziya11

prezentaziya12

prezentaziya13

prezentaziya14

prezentaziya15

prezentaziya16

prezentaziya17

prezentaziya19

     Дані рекомендації   є допоміжними у роботі з малятами, допомагають урізноманітнити та збагатити   навчально-виховний процес. Саме ці рекомендації дають в руки педагогам універсальний ключ до розвитку дитячої творчості.   Слід відмітити, що орфовські елементи червоною ниткою проходять через усі режимні процеси дошкільного закладу. Починаючи   з 1 молодшої групи, малят навчають володіти грою на музичних іграшках, пізніше - інструментах. На заняттях з розділів «Музичне виховання»,   «Мовленнєве спілкування», «Ознайомлення з оточуючим», знайомлять дітей з музичними іграшками , інструментами, навчаючи правильно користуватись ними.   В усіх вікових групах створені музичні куточки, де вихованці мають можливість користуватись музичними іграшками – інструментами, створеними   руками педагогів, батьків та старших дошкільнят.  

     Цікава та багатогранна робота проводиться в загально-садових гуртках «Домісолька»

plekajemo1  plekajemo4

та «Чарівні звуки».

plekajemo3   plekajemo2

     У першому малята навчаються мистецтву вокалу, використовуючи при цьому музику тіла та, підігруючи на музичних інструментах.   Учасники   оркестру «Чарівні звуки» майже професійно володіють грі на таких музичних інструментах, як: ксилофони, металофони, трикутники, кастаньєти, дзвіночки, тамбурини, маракаси…

     Приємно, що учасники вищеназваних гуртків мають можливість проявити своє сценічне мистецтво за межами дошкільного закладу, що являється величезним стимулом до творчого зростання. Це: щорічні вітання шефських організацій з їх професійними святами,   щедрування за проханням підприємств, міські фестивалі та конкурси між дошкільними закладами, в цьому році - відкриття центру Жінки у м.Бердичеві…

     Хорошим прикладом наступності у гуртковій роботі закладу може бути гурток «Музична скринька», в якому мають можливість працювати вихованці старших груп.

IMG 1394IMG 1403IMG 1366

     Мета його - виготовлення музичних іграшок, якими користуються найменші учасники навчально-виховного процесу – малята 1 та 2 молодших груп. Серед виготовлених іграшок : шумівки, музичні парасольки, мара каси, грайлики… Назви музичних іграшок придумуємо разом з малятами в залежності від їх звучання.

Оздоровче направлення має гурток "Юний баскетболіст", де  дошкільнята оволодівають елементарними навичками гри в баскетбол.

dasketdol1    dasketdol2

      Заслуговує на увагу гурток «Fanny   sсkool» (англійську мову хочуть знати всі),   де керівник маленьких поліглотів не забуває про використання музичних інструментів, музики тіла з метою якіснішого засвоєння чужої мови.  

       Результатом співпраці гуртківців в «Ялинці» створено декілька мюзиклів, серед яких: «Комашка на ймення Машка», «Курочка ряба на новий лад», «Що за сяйво, за диво темну нічку освітило», «Дивна казка», «Ріпка», «Пташка щастя прилітай, із дитинства не тікай ».

     Крім загально - садових гуртків малята займаються в групових гуртках, а саме:

"Країна Ориландія", де діти вчаться створювати цікаві речі способом складання паперу.

P1110494   P1110500

"Дивосвіт", де малята пізнають мистецтво флористики.

SDC14182  Изображение 494

"Солона  веселка",  в якому дошкільнята виготовляють незвичні поробки  з солоного тіста.

image 87e5235b3ec2a0846189e5a7a938bf3fbee1bc32f0a9b3b15c60666358a612fc V  image d251c419c19db6b60dea276ba186291df88b8b70f11736ceab8a4d7cec54a1bc V

"Барви України", де діти навчаються    петриківському розпису.

IMG 1398  IMG 1399

    Чільне місце в навчально-виховному процесі дошкільного закладу займає громадянське виховання - ознайомлення дітей з рідним містом здійснюється через досягнення видатних людей, які живуть у Бердичеві. Яскравим прикладом   даної роботи являється творча співпраця з композитором Олесем Колядою, презентація дитячої збірки якого відбулась саме в «Ялинці» під назвою «Сонячний зайчик». У представлені всіх музичних творів автора були задіяні елементи авторської методики «Грайлики». Не менш яскравою сторінкою у житті   колективу являється співпраця із поетесою Наталею Мариняк- Панасюк, яка подарувала головну пісню закладу – гімн (музику до нього написав О.Коляда).                                              

    Допомогти малятам пізнати прекрасне допомагають місцеві художники, зустрічі з якими мають систематичний характер. Ольга Дзюрбей, Сергій Шустер, Сергій Алімов, Олександр Пастушенко - саме ці художники не тільки знайомили дітей із своєю творчістю, але й створювали художні полотна разом з дошкільнятами. Народна майстриня, вишивальниця Лариса Возняк   зацікавила дітей своїми вишиваними казковими картинами.

51

    Любов і повага до Української армії прищеплюється малятам через зустрічі з воїнами у їх професійне свято. Щорічно, на День Перемоги – в гостях ветерани Великої вітчизняної війни, які з болем у серці розповідають малятам про ті далекі суворі роки.

В днз зберігаються та примножуються народні традиції. Щорічно відмічаються з вихованцями свята Андрія, Миколая, Івана Купайла. З самого дитинства малята залучаються до надзвичайно цікавої народної традиції – щедрування.

Гордістю дошкільного закладу «Ялинка» являється музей новорічної іграшки, який носить сезонний характер та функціонує у зимовий період. Зявився він завдяки зусиллям педагогічного колективу та батьківської громади. Тут кожна іграшка має свою історію і може розказати багато що про соціальне, культурне і сімейне життя різних поколінь – про все, що відбувалося в країні у різні часи.

На часі складна і відповідальна просвітницька робота дошкільного закладу, спрямована на розширення і поглиблення знань членів родини про сучасні освітні завдання, роль вікових та індивідуальних особливостей дитини в її особистому становленні, сутність компетентності дошкільника в усіх сферах життєдіяльності.

Серед багатьох форм роботи з батьками особливу увагу звертаємо на організацію та проведення педагогічної школи, періодичність якої визначається річним плануванням (двічі на рік – листопад і квітень).

Тематика та зміст випливає із річних завдань роботи дошкільного закладу.

У засіданнях школи беруть участь батьки всіх вікових груп. Перед кожною педагогічною школою члени родини знайомляться із проблемою через консультації, анкетування, групові батьківські збори, папки – пересувки, батьківські куточки тощо.

Тричі на рік батьки можуть брати участь у загально-садових виставках (восени, взимку, весною). Результати виставок оцінюються компетентною комісією, оформляються наказом по дошкільному закладу. За кращі роботи члени родин нагороджуються грамотами.

     Ось таке виховне поле дошкільного навчального закладу №16, поле, на якому куються щастя і долі маленьких громадян України, справжніх патріотів міста Бердичева.


Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom