Аби дитина не боялася (рекомендації для батьків)

Не соромте і не засуджуйте дитину, якщо вона чогось боїться. Не порівнюйте її з іншими, «сміливими», дітьми. Не змушуйте перебороти свій страх. Покажіть дитині, що ви її розумієте, приймаєте і любите такою, якою вона є.

fbytekjcnhfiyj 1fbytekjcnhfiyj 2fbytekjcnhfiyj 1

Навчіть дитину не боротися зі своїм страхом, а по-іншому до нього стави­тися. Розкажіть про об'єкт її побоювань: як він побудований, влаштований, звідки береться тощо.

Не лякайте дитину словами на кшталт: «віддам тебе чужому дядьку», «при­йде Баба-Яга», «собака вкусять» тощо. Не зачиняйте саму в темній кімнаті.

fbytekjcnhfiyj 3fbytekjcnhfiyj 3fbytekjcnhfiyj 3

Розберіться із власними страхами — страх їздити в ліфті, боязнь собак тощо. Ви можете «заразити» ними дитину. Під час спілкування із нею нама­гайтеся поводитися впевнено.

Не дозволяйте дитині проводити забагато часу біля телевізора та за комп'ютером. Обмежте перегляд мультфільмів, фільмів, читання книжок і гру в комп'ютерні ігри, які містять жорстокі сцени або в яких діють агре­сивні персонажі.

Під час спільного читання казок, перегляду мультфільмів тощо разом із дитиною «перетворюйте» злих казкових персонажів на добрих.

fbytekjcnhfiyj 4        fbytekjcnhfiyj 4        fbytekjcnhfiyj 4

Встановлюючи для дитини те чи те обмеження, висловлюйте його без тиску, по-дружньому.

Заздалегідь готуйте дитину до відвідування школи. Розповідайте їй про навчання, цікаві спогади зі свого шкільного життя.

Частіше хваліть дитину. Однак лише за реальні заслуги. Це дасть змогу підвищити її самооцінку.

Щодня виділяйте час для спілкування з дитиною. Адже ваша присутність забезпечує їй відчуття безпеки, а обійми — упевненість у тому, що її люблять. Дайте дитині змогу ділитися власними секретами, тривогами, просити поради.

fbytekjcnhfiyj 5 fbytekjcnhfiyj 5 fbytekjcnhfiyj 5

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom