Що необхідно знати про плоскостопість

Поняття плоскостопості включає у себе дефор­мацію, котра супроводжується «упложенням сводів» ступні (іпродольного або поперечного).

Ступня опирається об землю п'яточною кісткою і голівками плоскових кісток, внутрішня її частина не тор­кається землі, що добре можна побачити по відбитку підошви.

Дитяча стопа, порівняно із дорослою, коротка, широка, а в п'яточній області звужена. Пальці розходяться, на відміну від того, що в дорослих вони щільно прилягають один до одного. У дітей на підошві сильно розвинута підшкірна клітчатка, що заповнює «своди» ступні, — це нерідко приводить до діагностичних помилок. Кількість рухів дитячої ступні більша, ніж у дорослого, у зв'язку з більшою еластичністю м'язово-зв'язкового апарату. Тому дитяча ступня пристосована до статичних навантажень. На формування постави більший вплив має стан нижніх кінцівок, інколи — плоскостопість. Стрибки, зіскоки із високих снарядів можуть спричиняти деформацію ступні та швидку втомлюваність дитини.

Основною причиною розвитку плоскостопості є слабкість м'язів зв'язкового апарату, котрі беруть участь у підтримці «свода», але причиною плоскостопості може стати і тісне взуття, особливо з вузьким носком або висо­ким каблуком, товстою підошвою, оскільки вона не на­дає ступні можливості природної гнуч­кості. При ходьбі на високих каблуках відбувається перерозподіл навантажен­ня: з області п'ятки навантаження пе­реміщується на область поперечного «свода», який не витримує непритаман­ного йому перевантаження і почи­нається формування поперечної плоско­стопості.

Плоскостопість буде прогресувати, як­що її не лікувати, але її можна призупи­нити, виконуючи комплексні вправи.

ЗАПРОПОНОВАНИЙ КОМПЛЕКС ВПРАВ

ДОМОЖЕ ВАМ У ЦЬОМУ:

  1. Сидячи на стільці, піднімання пальців ніг вверх.
  2. Сидячи на стільці, стискання і розтискання пальців ніг.
  3. Піднімання пальцями ніг дрібних предметів.
  4. Перекладання ступнями ніг з одного місця на інше.
  5. Піднімання ступнями ніг дрібних предметів.
  6. Стискання ступнями ніг гумових м'ячів.
  7. Покласти під ноги невеликий клаптик тканини і пальцями зібрати її в гармошку.
  8. Сидячи на стільці, котити ступнями ніг палки, тенісні м'ячики, каштани і т. д.
  9. Сидячи на стільці, на скільки можна високо підніма­ти почергово ноги — прямі.

При плоскостопості корисні плавання, їзда на велоси­педі, ходьба по гальці, піску, а також масаж м'язів го­мілки і «свода» стопи. Масаж потрібно починати, поки ще дитина не встає (з 3—4-х місяців), а більш дорослі діти під керівництвом старших можуть самостійно проводити самомасаж:

Погладжування, розтирання, розминання гомілки. Для самомасажу корисні спеціальні килимки, гумові з шипа­ми або масажні валики. Регулярні заняття, наполегли­вість і бажання приведуть до позитивного результату.

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom