Фізична активність на користь батькам і дитині

frnbdyscnm2 4Кожна сім'я - це маленький колектив. Саме з неї бере свій початок шлях, який приводить до самостійного життя, саме тут людина набуває знань, умінь і навичок опанування фізичної культури.

Фізкультурна грамотність батьків, уміння правильно організувати фізичне виховання і здоровий, змістовний спосіб життя - це обов’язкова передумова того, щоб діти росли духовно і фізично досконалими, щоб фізична культура займала належне місце побуті і в суспільстві загалом.

Молодий організм відчуває потребу в рухах, оскільки вони є одними із головних природних засобів удосконалення життєвих функцій. Особливого значення надається їм з перших днів внутрішньоутробного розвитку, а також коли відбувається процес дозрівання рухових аналізаторів до 14-15 років. Це переконливо довели в своїх працях багато вчених.

Як свідчать історики, на ранніх етапах розвитку людської цивілізації виховання було в основному фізичним. До нас дійшли різноманітні форми і методи використання природних факторів з античної Греції, Індії, від народів Сходу, а також сучасних світових новітніх технологій оздоровлення людей.

У процесі розвитку суспільства видозмінювалась і функція фізичного виховання. Фізична культура і спорт постають самостійними видами людської діяльності і є підсумком багатовікового розвитку гуманістичних ідеалів суспільства. Вони були тісно пов'язані з розумінням ролі фізичної культури у всебічному гармонійному розвитку особистості.frnbdyscnm2 3

Поеми Гомера, праці Демокріта і Геродота, скульптури Поміпета, Апкаменеса у художніх образах піднімали проблему тісного взаємозв'язку між фізичною культурою і красою людського тіла. Давньогрецька теза «В здоровому тілі здоровий дух», яка близько 60—140 рр. н.е. характеризувала залежність фізичного і морального благополуччя організму, є актуальною і сьогодні.

Порушення постави, слабкість опорно-рухового апарату - це найчастіше виражені ознаки нестачі фізичного навантаження, нестачі руху. Малорухливість впливає також і на серцево-судинну, дихальну і травну системи дитини.

Від родини найбільшою мірою залежить, наскільки день дитини буде заповнений таким потрібним їй рухом. Домашній час має бути буквально насичений рухом. Щодо цього можливості сім'ї безмежні: це і ранкова гімнастика, прибирання кімнати, допомога дитини в приготуванні їжі, посильні трудові доручення на присадибних ділянках, похід до магазину, догляд за домашніми тваринами тощо. А ще – рухливі ігри, заняття спортом, спільні сімейні захоплення (велосипедні прогулянки, катання на лижах, ковзанах, туристичні походи, плавання в басейні і у водоймі).

Як правильно організувати заняття фізичними вправами вдома?

frnbdyscnm2 7Заняття фізичними вправами повинні займати не більше 10-15 хвилин, але проводити їх слід регулярно (наприклад, через день), оскільки лише регулярність забезпечує оздоровчий ефект. Надмірні фізичні навантаження дітям протипоказані, оскільки м'язи і кістки ще не сформовані повністю. Крім того, не рекомендується переходити до наступної вправи, якщо попередня не освоєна.

Де і як займатися фізичними вправами?

Для занять дитини фізичними вправами підійде будь-яке місце в кімнаті, яке слід звільнити від сторонніх предметів і небезпечних речей (стільців, табуретів, предметів, що б'ються).frnbdyscnm2 5

Бажано придбати мінімальний спортивний інвентар: скакалку, роликовий массажер, м'яч, гімнастичну палицю розміром 70-80см, еспандер для розвитку ще слабких дрібних м'язів кисті і пальців рук. Зберігати спортивний інвентар потрібно в спеціальному місці. Якщо можливо, проводьте заняття і на відкритому повітрі - у дворі, в найближчому парку. Для цього вам знадобляться футбольний або баскетбольний м'ячі. Візьміть з собою скакалки, невеликий м'яч для метання, ракетки і волан для бадмінтону. Взимку особливо корисні лижні вилазки і катання на санках - прекрасні засоби для оздоровлення, тренування сердечно-судинної і дихальної систем, м'язового апарату. Діти із задоволенням займаються фізичними вправами разом з батьками.

Головне в залученні дошкільнят до занять фізичними вправами - особистий приклад дорослих - батьків, їх мудрість і терплячість.

ЯК ДБАТИ ПРО ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ

frnbdyscnm2 61. Намагайтеся вести здоровий спосіб життя. Створіть у сім'ї атмосферу пошани до здоров'я.

2. Дотримуйтеся режиму, що відповідає вікові дитини, особливо у вихідні дні. Наблизьте його до того режиму дня, до якого вона звикла в дошкільному навчальному закладі.

3. Зробіть активний відпочинок у вихідні дні звичним способом життя родини. Практикуйте виїзди на природу з проведенням рух­ливих і спортивних ігор за участю всіх членів родини. Пояснюйте дитині правила здоров'язбережувальної поведінки.

4. Використовуйте в оздоровленні дитини засоби природного загартовування: сонце, повітря і воду. Пояснюйте їх позитивний вплив на здоров'я. Загартовувальні процедури виконуйте разом з дитиною.frnbdyscnm2 1

5. Використовуйте слушну ситуацію, щоб задовольнити ціка­вість дитини щодо будови і функцій органів та систем організму. Підготуйте ілюстративний матеріал, наукову інформацію, адапто­вану до сприймання дитиною дошкільного віку. Ці матеріали є у "Великій енциклопедії для дошкільників", атласі "Людина" (для дошкільників), передплатних виданнях: "Азбука здоров'я", "Дерево пізнання" тощо.

6. Доводьте дитині на власному прикладі необхідність піклування про організм. Пояснюйте свій стан здоров'я, причини захворювання і способи подолання недуги. Акцентуйте увагу на засобах нетрадиційної медицини (точковий масаж, ароматерапія, фітотерапія ТОЩО).

7. Навчайте дитину правил догляду за органами тіла. Під час  виконання гігієнічних і загартовувальних процедур використовуйте фрагменти а фольклорних і літературних творів.

frnbdyscnm2 8  frnbdyscnm2 8  frnbdyscnm2 8

 

 

Коментарі   

0 #5 AFoowilkCoak 10.10.2018, 14:26
Poids est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre coeur bat, il pompe le sang par vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-en-ligne-cialis-generique/
Цитата
0 #4 AFoowilkCoak 26.09.2018, 04:04
Pression arterielle est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre determination bat, il pompe le sang par vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/viagra-et-cialis-generique/
Цитата
0 #3 AEnrillEnroria 31.08.2018, 22:39
Pression arterielle est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/acheter-cialis-pas-cher-yvelines/
Цитата
0 #2 AEnrillEnroria 29.08.2018, 19:54
Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/achat-tadalafil-pfizer-emploi/
Цитата
0 #1 ASOYHOCHENCE 13.03.2018, 03:28
By dealing together, both of you can address problems of self-esteem and mutual trust. However, it is important to have the doctor's opinion first prior to taking these oral medications as these would have gloomy effects about the body.
https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-a-vendre-sans-ordonnance/
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom