Фітбол - друг, партнер, тренажер

Поряд з традиційними засобами фі­зичного виховання, оздоровлення дошкільників у практиці роботи дошкільних закладів знаходять місце інші, наприклад: фітбол-гімнастика — вправи з використанням м'яча, що має певні властивості (розмір, колір, запах, пружність), які застосовуються з оздоровчою метою.

З лікувальною метою фітбол-м'ячі великого діа­метра почали використовувати в Європі ще із середини 50-х років XX століття. Зокрема, у 1955р. лікар-фізіотерапевт Сюзан Кляйн-Фогельбах (Ба- зель, Швейцарія) використовувала фітбол-м'ячі для занять з дітьми, хворими на церебральний параліч. У 1980р. американський лікар Джоан Познер-Майер використовувала їх для реабілітації хворих після травм опорно-рухового апарату.

Доведено: заняття з фітболом допомагають знімати напруження в усьому тілі, поліпшують рухливість, гнучкість, еластичність суглобів та кровообіг, діяльність усіх органів, формують пра­вильну поставу.

Ефект фітболу зумовлюється дією коливань м'яча (вібрацією), яка відчувається під час сидіння на ньому (подібно до їзди верхи). Слабка постійна вібрація заспокійливо діє на нервову сис­тему, а інтенсивна — збуджує. Саме слабкі вібраційні хвилі можуть підсилювати перис­тальтику кишківника, функції шлунка, печінки, нирок. За оптимального та систематичного навантаження зміцнюється м'язовий корсет навколо хребта. Зазначимо: "криво сидіти на м'ячі неможливо, бо втрачається рівновага та баланс, що призводить до падіння. Отже, лише правильне сидіння на фітболі сприяє формуванню правильної постави.

ЦІКАВО

У деяких дитсадках та школах сканди­навських країн фітболи замінюють дітям звичайні стільці, що допомагає зменшити навантаження на маленькі спинки дітей та запобігти сколіозу. Правильна посадка на м'ячі вирівнює "перекіс" таза, що важливо для корекції сколіотичних деформацій хребта.

      Правильно дібрані вправи дають змогу зміцнити ослаблені м'язи та розслабити спазмовані, допо­магають усунути м'язовий дисбаланс.

В рамках колективних переглядів було проведено підгрупове заняття з фізвиховання «Секрети здоров'я». Дошкільнята виконували різноманітні вправи і все з футболами, а це:

комплекс ЗРВ

asnjknhtyfth 3 asnjknhtyfth 4

asnjknhtyfth 1  asnjknhtyfth 2

основні рухи – ходьба, стрибки, прокочування, пролізання під драбиною, кидання м'яча один одному в парах, 

asnjknhtyfth8  asnjknhtyfth 6 

рухлива гра «Злий Сірко»

asnjknhtyfth9 1asnjknhtyfth9 2

релаксаційна вправа «Тиша біля ставка…»

asnjknhtyfth9 3

отримавши при цьому не тільки достатнє розвивальне фізичне навантаження, а й позитивний емоційний настрій.

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom