Нащадки козацької слави

     Формування уявлень дітей про Україну як рідну Батьківщину, а також виховання в нихпатріотизму та національного самоусвідомлення передбачає послідовну систематичну роботу педагогів. Вона включає ознайомлення з історією і сьогоденням, природою рідного краю, національними символами, традиціями, звичаями, побутом, культурою і мистецтвом. Спортивне життя України також не має лишатися поза увагою, тому що сприяє не лише громадянському вихованню дітей, а й допомагає розширювати їхній світогляд і спонукають до здорового способу життя. Фізкультурно-оздоровча робота у дошкільному закладі включає різні види діяльності. Найбільш актуальним для патріотичного виховання є ознайомлення з періодом українського козацтва згідно рекомендацій програми « Українське дошкілля». Козацька педагогіка - феноменальне явище і складова української етнопедагогіки, яка зберегла, передаючи з покоління до покоління, найкращі духовні цінності народу, однією з яких є цілеспрямований розвиток власних фізичних і духовних сил, волі, можливостей свого організму.

    І, в черговий раз, організовуючи спортивне свято, звертаємось до теми козацтва. Мужність, сила, спритність, дисциплінованість запорозьких козаків викликають у «ялинчата» захоплення та бажання наслідувати славних українських воїнів, а спорт допомагає розвивати ці позитивні фізичні і моральні якості.

     Під час спортивного свята, граючи в народні ігри, діти знайомились з традиціями свого народу, звичаями та обрядами, віруваннями, культурою, що є запорукою виховання національної свідомості.

 

      Крім того, народні ігри створюють передумови для закріплення рухових навичок, розвитку фізичних якостей, усуненню плоскостопості, розвитку дрібної моторики рук, координації рухів та забезпечують навантаження на всі групи м'язів.

   

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom