Правильне дихання - це здоров'я

Однією із форм зміцнення здоров'я дітей є підсилення функцій дихальної системи за рахунок дихальних вправ. lbfyyzpljhgjdz 2Ці вправи корисні тим, що вони сприяють розширенню резервних можливостей дихання. Пропонуємо вправи для дихання, які можна проводити з дитиною вдома.

Комплекс вправ дихальної гімнастики

1. "Годинник".

Стати, ноги злегка розставити, руки опустити.

Розмахувати прямими руками вперед і назад, вимовляти "тік- так".

Повторити 8-10 разів.

lbfyyzpljhgjdz 12. "Трубач".

Сісти на стілець, кисті рук зажати і підняти вгору.

Повільний видих з голосною вимовою звуку "п-ф-ф-ф"

Повторити 4-5 разів.

3. "Півник".

Стати прямо, ноги нарізно, руки опустити.

Підняти руки в сторони, поплескати ними по стегнах.

Видихаючи, говорити "ку - ка - рі - ку"

Детальніше...

Пальчикова гімнастика для ніг

З давніх-давен ходіння босоніж та різноманітні вправи для стопи були природними методами загартування і оздоровлення. Сучасні дослідники пояснюють це тим, що саме на стопі розташована велика кількість нервових закінчень, які впливають на енергообмін, а ось тренування дрібної моторики пальців ніг також сприяє розвитку відповідних органів головного мозку. Для гіперактивних дітей, які потребують більше руху, гімнастика для пальчиків ніг покращує тілесну самоорганізацію, що в свою чергу розвиває просторову орієнтацію.

Для стрункої постави і красивої ходи неабияку роль відіграє правильне формування стопи. Найбільш розповсюджена деформація опорно-рухового апарату в дітей 2-7 років — плоскостопість. Ефективним засобом боротьби з цим захворюванням є його профілактика — це і виконання вправ з використанням спеціальних предметів: камінців, дерев'яних паличок, резинових кілець; і пальчикова гімнастика, зокрема малювання стопою.

hfyusvysuu 1У процесі малювання стопами активізуються й удосконалюються такі психічні функції, як зорове сприйняття, уява, пам'ять, мислення (аналіз, синтез, порівняння, абстрагування).

Це також ефективний засіб для розвитку дрібної моторики, розуму, емоцій, естетичних відчуттів, волі. Такі форми роботи з дітьми зроблять заняття з фізичної культури ефективними, оригінальними та цікавими.

Перед малюванням стопами слід провести кількапідготовчих вправ,які виконуються босоніж в положенні сидячи на стільчику чи на підлозі:

  • п'яти торкаються підлоги, а пальці ніг виконують рухи вгору-вниз, вправо-вліво;
  • всією стопою чи зовнішнім боком стопи уявно згрібати пісок на кучку;
  • взяти качалку або м'ячик із твердої резини, або й пластмасові бігуді, і прокачувати предмет уздовж зводів стопи.

Детальніше...

Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom