Пальчикова гімнастика для ніг

З давніх-давен ходіння босоніж та різноманітні вправи для стопи були природними методами загартування і оздоровлення. Сучасні дослідники пояснюють це тим, що саме на стопі розташована велика кількість нервових закінчень, які впливають на енергообмін, а ось тренування дрібної моторики пальців ніг також сприяє розвитку відповідних органів головного мозку. Для гіперактивних дітей, які потребують більше руху, гімнастика для пальчиків ніг покращує тілесну самоорганізацію, що в свою чергу розвиває просторову орієнтацію.

Для стрункої постави і красивої ходи неабияку роль відіграє правильне формування стопи. Найбільш розповсюджена деформація опорно-рухового апарату в дітей 2-7 років — плоскостопість. Ефективним засобом боротьби з цим захворюванням є його профілактика — це і виконання вправ з використанням спеціальних предметів: камінців, дерев'яних паличок, резинових кілець; і пальчикова гімнастика, зокрема малювання стопою.

hfyusvysuu 1У процесі малювання стопами активізуються й удосконалюються такі психічні функції, як зорове сприйняття, уява, пам'ять, мислення (аналіз, синтез, порівняння, абстрагування).

Це також ефективний засіб для розвитку дрібної моторики, розуму, емоцій, естетичних відчуттів, волі. Такі форми роботи з дітьми зроблять заняття з фізичної культури ефективними, оригінальними та цікавими.

Перед малюванням стопами слід провести кількапідготовчих вправ,які виконуються босоніж в положенні сидячи на стільчику чи на підлозі:

  • п'яти торкаються підлоги, а пальці ніг виконують рухи вгору-вниз, вправо-вліво;
  • всією стопою чи зовнішнім боком стопи уявно згрібати пісок на кучку;
  • взяти качалку або м'ячик із твердої резини, або й пластмасові бігуді, і прокачувати предмет уздовж зводів стопи.

Детальніше...

Фізична культура в сім'ї

З чого найкраще починати привчати дітей до занять з фізичної культури? Адже кожна дитина відчуває природну потребу в dodomy7активному русі. І дуже важли­во, коли в сім'ї зуміють скерувати у на­лежне русло, тобто зробити фізкульту­ру не просто обов'язковим, а улюбле­ним режимним моментом малюка. Са­ме систематичність таких занять буде доброю запорукою того, що син чи донька зростатимуть здоровими, сприт­ними, сильними, матимуть правильну поставу, красиво ходитимуть. А ще фіз­культура допоможе розвинути у дитини такі цінні риси характеру, як дисциплі­нованість, організованість, звичку дот­римуватись правил особистої гігієни.

Детальніше...

По дорозі додому

yfpdf

 

Скільки часу протягом дня ви, батьки, спілкуєтесь з дитиною?

 

mamaТому той час, який займає дорога від дошкільного закладу до домівки, можна використати цікаво і корисно,задовольнивши при цьому природну потребу дитини в активному русі, потренувавши пам'ять і увагу.

Спочатку кілька порад: все, що ви пропонуватиме зробити малюкові, має уподібнюватись до цікавих ігор, що повторюватимуться, урізноманітнюватимуться з дня на день. Звичайна собі дорога додому тоді перетвориться для дитини у розвагу, а для вас - у змогу відпочити від буденних турбот.

Якщо маля, на вашу думку, надміру жваве в рухах, не поспішайте його стримувати, краще спробуйте скерувати активність на послідовнийрозвиток фізичних якостей,"потренуйте" у різній обстановці. Першніж дати завдання, продемонструйте його виконання на власному прикладі. Перспектива наслідувати дії татка чи мами найкраще підходить малюку.

Детальніше...

Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom