Мій дзвінкий веселий м’яч

Мабуть ніхто не буде сумніватися в користі вправ з м'ячем та ігор з ним. Оволодіваючи технікою гри з м'ячем, ми використовуємо цей поступово збільшуючий арсенал рухових дій не лише для розвитку спритності, але й для підвищення функціональних можливостей дитини. Звичайно, цей процес повинен бути направленим. Інколи батьки, купивши дитині м'яч, знаходять його невдовзі закинутим. Чому так буває? Від того, що дорослі забувають основне педагогічне правило: дитину потрібно вчити грати з м'ячем, вчити всій розмаїтості прийомів, дій, так як ми вчимо їх говорити, читати і писати. Для оволодіння азбукою читання і письма розроблена ціла система спеціальних вправ, а для ігор з м'ячем такою основою є вміння кидати та ловити м'яч «азбука рухів», яку називають «школою м'яча». Основний метод навчання - ігровий. А самий кращій варіант - гратись разом з дітьми - це завжди стимулює в дитині позитивні емоції, дають поштовх кращому засвоєнню рухів.

Ігри на природі з м 'ячем

В які ігри можна грати з м'ячем? Волейбол, футбол, баскетбол... А ще?

Швидкий м'ячик.

Усі великі та маленькі гравці стають у коло і починають перекидати по колу м'ячик. Поступово темп гри збільшується, Якщо хто - небудь із гравців м'яч упустив, він залишає гру і виходить з кола. Решта гравців залишається стояти на своїх місцях. Так, поступово, відстань між ними збільшується, і ловити м'яч стає складніше. Виграє той, хто залишиться останнім.

Ця гра - не тільки весела розвага, але й відмінне тренування спритності і координації рухів.

Дожени!

Всі гравці стають у коло. Два гравці, які стоять один напроти одного, тримають у руках по м'ячу. За командою гравці починають передавати м'ячі по колу в одному напрямку, намагаючись, щоб один м'яч наздогнав інший. Той у кого виявиться два м'ячі, отримає штрафний бал. Можна вигадати для цього гравця яке-небудь кумедне завдання.

Хитний м'яч

А от - ще одна цікава гра з м'ячем. До гілки дерева підвісьте на мотузці м'яч так, щоб він майже торкався землі. Під ним покладіть кілька дрібних предметів (шишки, камінці, цукерки). Дитина відводить м'яч до рівня голови і потім відпускає його. М'яч розгойдується, як великий маятник. У цей час малюк і біжить збирати те, що розкладено на землі. Потрібно зібрати як найбільше предметів і повернутися на місце, щоб хитний м'яч не зачепив гравця.

У цю гру можна грати всім по черзі, а потім Порахувати зібрані предмети та визначити, Хто виявився найшвидшим і найспритнішим.

Домашня ігротека

Часто батьки намагаються посадити дітей у кімнаті, примушують їх гратись у спокої, тихі ігри, котрі, як правило, на жаль, зводяться до перегляду телепрограм, або ще гірше -комп 'ютерних ігор. Нібито всі задоволені: і дитина зайнята, і в домі тихо. Але не слід забувати, як впливає на здоров'я дітей той же телевізор, і, гадаю, зайве нагадування про користь руху. А от рухливі ігри дають змогу погратись, і отримати необхідні для дитячого, та й не тільки, організму навантаження, поспілкуватись з дітьми, та йпросто повеселитися. У запропоновані ігри можна гратись навіть у кімнаті, коли на вулиці негода. Для них не потрібно багато місця, а необхідний реквізит знайдеться у кожному домі. Ігри розвивають рухливість, рівновагу, здатність концентруватися.

«Залізниця»

Одна дитина, тримаючись за мотузку чи палицю, йде попереду (паровоз), інша - за нею (вагон). Поїзд їде через усю квартиру, навколо стільців та крісел.

«Жонглер»

Балансувати наповненою повітрям кулькою на носі чи на голові якомога довше. Можна організувати справжні змагання (з 5-ти років).

«Поціль у ведмедя»

М'яким м'ячиком-липучкою потрібно поцілити у мішень-іграшку чи малюнок.

«Візок»

Тримайте дитину за ноги, а вона нехай пройде на руках (з 5-ти років).

«Гнізда лелеки»

Переступати з однієї коробки до іншої, високо, наче лелека, піднімаючи ноги. Перешкоди можуть бути різних розмірів (з 4-х років).

«Стежечка»

З аркушів паперу викладіть стежку через квартиру. Потрібно наступити на кожен аркуш. Якщо оступився повертаєшся назад (з 3-х років).

«Міст»

Старша дитина (чи хтось з батьків) зображує міст, а дитина - корабель, який під ним пропливає (з 3-х років).

«Тушканчик»

Стрибати через мотузку чи палицю (з 3-ох років, з 5-ти - ще й задом наперед).

«Змія»

Лежачи на животі, проповзти попід столом і стільцями (з 1-го року).

«Ліфт»

Сидячи на підлозі, ступнями ніг підняти подушку,коробку чи м'ячик і за командою опустити (з 3-х років).

«Зловити ящірку»

Одна дитина (чи дорослий) тягне, не відриваючи від підлоги, мотузку. Інша намагається наступити на кінець шпагату і таким чином «зловити ящірку».

«Біг з перешкодами»

Іграшки різних розмірів, м'ячі, коробки покласти у якості перешкод на підлогу і переступати через них (з 2-х років). Для старших дітей гру можна ускладнити, поклавши на голову подушку.

«Піднятись на гору спиною вперед»

Обіпертися витягнутими руками об підлогу, потім піднятися і покласти ноги на стілець (з 5-ти років).

«Підйомна платформа»

Сісти на підлогу, руками впертися ззаду, ноги й тіло витягнуті.

Потрібно відірвати тіло від підлоги і повільно опуститися. Покладіть дитині на живіт - «платформу» м'яку іграшку (з 4-х років).

«Кенгуру»

Затиснути м'яку іграшку чи м'ячик між ногами і стрибати по кімнаті (з 5-ти років).

«Слідом за тінню»

Одна дитина ходить по кімнаті, роблячи при цьому смішні рухи. Інша – зображує її тінь, намагаючись повторити всі рухи (з 5-ти років).

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom