По дорозі додому

yfpdf

 

Скільки часу протягом дня ви, батьки, спілкуєтесь з дитиною?

 

mamaТому той час, який займає дорога від дошкільного закладу до домівки, можна використати цікаво і корисно,задовольнивши при цьому природну потребу дитини в активному русі, потренувавши пам'ять і увагу.

Спочатку кілька порад: все, що ви пропонуватиме зробити малюкові, має уподібнюватись до цікавих ігор, що повторюватимуться, урізноманітнюватимуться з дня на день. Звичайна собі дорога додому тоді перетвориться для дитини у розвагу, а для вас - у змогу відпочити від буденних турбот.

Якщо маля, на вашу думку, надміру жваве в рухах, не поспішайте його стримувати, краще спробуйте скерувати активність на послідовнийрозвиток фізичних якостей,"потренуйте" у різній обстановці. Першніж дати завдання, продемонструйте його виконання на власному прикладі. Перспектива наслідувати дії татка чи мами найкраще підходить малюку.

Отже, що самі ви можете запропонувати дитині за хвірткою дитячого садка. Насамперед різновиди schastlivoy zhizniходьби: навшпиньки ("ростемо, ростемо, виростаємо"), широким кроком ("вдягни чоботи скороходи"), з широко розставленими ногами ("ведмежатко"); слід у слід ("розвідники"), по накресленій лінії (канатоходець) В цей же час нагода потренувати пам'ять, спостережливість. Наприклад, полічити кроки від тополькидо берізки, чи всі дерева по дорозі, а наступного дня спробувати пригадати кількість. А ще можна пошукати найжовтіший листок на дереві, найвищий будинок, прочитати назву магазину... і обов'язково - просто помилуватись небом, хмарами, квітами, послухати спів пташок.

Не забувайте про бігові ігри. З молодшими почніть з подолання невеликих відстаней (до 10 м), для старших - дистанції більші. Дайте біг від дерева до дерева, наввипередки, з високим підніманням колін тощо. Завдання треба урізноманітнювати, наприклад: "Чи зможеш мене наздогнати, якщо я бігтиму спиною вперед? Чи добіжиш до гойдалки без зупинки?"

batkiПригадайте кілька лічилок, які діти люблять, і поясніть, що останнє - це сигнал до старту.

Уважно стежте щоб малюк не втомився, вчасно переключайте його з одного руху на інші: з бігу на ходьбу, з ходьби - на різновид стрибків (на обох, та одній нозі, через маленьку калюжу, камінчик, зі смуги на смугу).

Якщо ви запасетеся шматочками крейди, можна погратися в "класи". Намалюйте у них букви або цифри - матимете нагоду закріпити отримані у садку знання.

Чималу користь дасть і введення вправ на метання м'ячика або природного матеріалу (камінчиків, грудок землі). Похваліть свого синочка чи дочку за старанність, позахоплюйтесь її спритністю, вправністю, це заохотить до нових успіхів. Від таких п'ятнадцяти хвилин маля матиме велику втіху і щедро розділить з вами всі свої позитивні емоції.

 

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom