Фізична культура в сім'ї

З чого найкраще починати привчати дітей до занять з фізичної культури? Адже кожна дитина відчуває природну потребу в dodomy7активному русі. І дуже важли­во, коли в сім'ї зуміють скерувати у на­лежне русло, тобто зробити фізкульту­ру не просто обов'язковим, а улюбле­ним режимним моментом малюка. Са­ме систематичність таких занять буде доброю запорукою того, що син чи донька зростатимуть здоровими, сприт­ними, сильними, матимуть правильну поставу, красиво ходитимуть. А ще фіз­культура допоможе розвинути у дитини такі цінні риси характеру, як дисциплі­нованість, організованість, звичку дот­римуватись правил особистої гігієни.

Пропоную почати з гігієнічної гімнас­тики. Виконувати вправи слід в зазна­ченій послідовності. Заняття з дитиною проводити на килимку. Перед початком вправи, дорослий повинен продемон­струвати техніку виконання:

 1. 1.«Потягушки».

Проходячи повз дорослого, дитина зупиняється, піднімає руки вгору і паль­цями намагається торкнутися його ру­ки. Повторити 3—5 разів.

 1. 2.«Ходити як військовий на па­раді».

Ходьба стройовим кроком: витягуючи носок і ставлячи ногу на всю ступню. Спочатку ходьба, при якій руки притис­нуті до тулуба, потім — з активним ру­хом рук.

 1. 3.«Стрибати як горобчик».

Підстрибувати одночасно на двох но­гах — «скік-скік». Можна розводити при цьому руки в сторони. Можна «цвірінь­кати». Тривалість — 20- 30 сек.

 1. 4.«Дроворуб».

Руки стиснуті, ніби вони тримають со­киру. Ноги поставити на ширину пле­чей. Зробити великий замах і «вдарити сокирою по поліну», тобто нахилити ту­луб низько, руки опустити поміж колін. Під час видиху промовити «Ох!». Пов­торити 10—12 разів.

 1. 5.«Летить літак».myaz1

Руки в сторони. Побігати. Можна гудіти. Тривалість — 20-30 сек.

 1. 6.«Терези».

Двоє стоять обличчям один до одно­го, торкаючись носками. Перший — присідає, другий стоїть. Потім перший підводиться — присідає другий. Три­валість — 20—ЗО сек.

 1. 7.«Ходити як ведмідь».

Стати, впершись долонями на підло­гу. Рух починати з правої руки і лівої но­ги. Ноги в колінах не згинати. Три­валість — 15-20 сек.

 1. 8.«Літати як пташка».

На місці, а потім під час ходьби руха­ти руками, ніби пташка крилами. Три­валість — 15-20 сек.

 1. 9.«Хлопавка».

Стоячи на місці, а потім під час ходь­би сплеснути в долоні перед грудьми і за спиною. Тривалість — 15-20 сек.

 1. 10.«Стрибати як зайчик».

Присісти, показати руками «вушка

зайчика» і просуватися вперед коротки­ми підскоками. Повторити 8—12 разів.

 1. 11.«Потяг».

Колові рухи руками, спочатку стоячи на місці, а потім під час ходьби. Коліна піднімати високо. По команді: «Передній хід» — рухатися вперед. «Задній хід» — назад. При цьому слід промовляти: «Чух-чух!». Тривалість — 20-30 сек.

 1. 12.«Ще раз хлопавки».

Стоячи на місці, плеснути в долоні по­чергово над головою і під коліном ви­простаної і піднятої ноги. Тривалість — 15-20 сек.

 1. 13.«Дістати ногою руки».

Лежачи на спині, піднімати почергово

праву і ліву ноги, торкаючись ними рук партнера. Повторити 6-8 разів кожною ногою.

 1. 14.«Вигнутись як кішечка».

Стати на коліна, впершись долонями об підлогу. Прогнутися, голову відхили­ти назад. Потім вигнутися, зробити круглу спинку». Голову нахилити до грудей. Повторити 6—8 разів.

 1. 15.«Зробити рибку».

Лежачи на животі, прогнутися,

розвівши руки в сторони. Повторити 5—6 разів.dorogoyu

 1. 16.«Зробити пташку».

Лежачи на животі, прогнутися, розвівши руки в сторони. Повторити 5—6 разів.

 1. 17.«Велосипед».

Лежачи на спині, робити рухи ногами, як при їзді на велосипеді. Тривалість — 20-30 сек.

 1. 18.«Передати м'яч».

Партнери стають один до одного спи­ною, ноги на ширині плечей. Один на­хиляється і передає партнерові м'яч поміж ногами. Дорослий чи той, хто приймає м'яч, повертається і передає м'яч через голову. Тривалість — 20 сек.

1.19. «Ходити правильно».

Покласти книжку на голову і ходити 20-30 сек.

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom