Якщо хочеш бути здоровим

Регулярні заняття фізичними вправами впливають на багато «факторів ризику розвитку серцево-судинних захворювань, покращуючи показники вмісту холестерину в крові, артеріального тиск, толерантності до глюкози, а також допомагаючи людям навчатися протистояти стресам». Описані фактори ризику захворювання серцево-судинної системи також зв’язані із легеневими захворюваннями (обструктивне хронічне захворювання легень) і порушення обмінних процесів.

Піраміда рухової активності

Скоротити

-         перегляд телевізора, комп’ютерні ігри;

-         перебуання в сидячому положенні більше 30 хв.

2-3 рази на тиждень

Види активності на дозвіллі

-         посильні трудові завдання;

-         ігри та ігрові вправи на свіжому повітрі.

Гнучкість і сила

-         вправи та розтягування, віджимання, піднімання ваги;

-         піднімання тулуба із положення лежачи.

3-5 разів на тиждень

Аеробічні вправи

-         швидка ходьба, ходьба на лижах;

-         їзда на велосипеді, плавання.

Рекреаційні заняття (30хв)

-         футбол, баскетбол, теніс;

-         турпоходи;

-         танці.

Щодня (якмога більше)

-         посильна праця в саду разом з дорослими;

-         використання максимальної кількості кроків в день (до 10 000);

-         піші прогулянки;

-         відмова від ліфта;

-         ходьба спричинена життевими потребами.

 

Орієнтований комплекс вправ для поліпшення апетиту

У поліпшені апетиту можуть допомогти щоденні гімнастичні вправи, загартування організму, туризм, прогулянки тощо. Загальне фізичне навантаження при виконанні вправ мусить бути невеликим, оскільки внаслідок перевтоми гальмується секреція шлункових залоз і знижується апетит.

  1. В.п. – о.с 1-2 руки в гору, ногу відвести назад на носок – вдих; 3-4 повернутися у вихідне положення – видих. Те саме другою ногою. Повторити 3-4 рази.
  2. В.п. – сидячи; руки на поясі, ноги нарізно. Колові рухи улобом вліво, потім – навпаки. Зробити в кожний бік 2-3 рази.
  3. В.п. – стоячи; ноги нарізно. Пружний нахил тулуба вперед, руками торкнутись підлоги – видих. Повернутись у вихідне положення. Повторити 4 рази.
  4. В.п. – те саме. Підняти руки через сторони вгору – вдих;нахилитись вперед і вліво, дістати правою рукою ліву гомілку – видих. Так само з нахилом тулуба вправо. Повторити 3-4 рази у кожний бік.
  5. В.п. – о.с. «Насос» :нахилити тулуб праворуч, права рука ковзає по тілу вниз, а ліва – вгору під пахву; потім те саме ліворуч. Повторити 3-4 рази у кожній бік.
  6. В.п. – сидячи; ноги на ширені плечей, руки на поясі. Тазом виконувати коло (зазвичай з обручем) справа наліво, потім навпаки. Робити такі рухи 20-30 секунд.
  7. В.п. – стоячи; руки на поясі, присідання на носках 8- 10 разів.
  8. В.п. – о.с. Заключні дихальні вправи.

 

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom