Перевіряємо зір дитини

gjubqpsh 1Як вивчається стан зору у дитини?

Стан зору дитини визначає лікар-окуліст під час обстеження. Перевірку гостроти зору здійснюють за допомогою таблиці з літерами, малюнками або іншими знаками. Залежно від того, який рядок бачить дитина, не напружуючи очей, визначається гострота її зору.

Як перевірити зір дитини в домашніх умовах?

Для цього необхідно, щоб дитина була у доброму настрої, не плакала, а в приміщенні не було сліпучих джерел світла.

У віці до 4 місяців ви можете перевірити, чи фокусує дитина погляд на предметі, чи стежить за переміщенням предметів. Візьміть яскраву велику іграшку і подивіться, чи зосереджує вона увагу на ній, чи стежить поглядом за нею, коли ви переносите іграшку вправо-вліво, вгору-вниз, по колу в обох напрямках; чи є реакція звуження зіниць, коли наближуєте іграшку на відстань 15—20 см і розширення зіниць під час віддалення іграшки на відстань 60—80 см. Зверніть увагу й на те, чи стежить малюк за іграшкою очима, чи однаково рухаються очні яблука вправо-вліво, вгору-вниз, по колу, плавно чи переривчато.

З 6 місяців спробуйте з'ясувати, чи бачить ваш малюк дрібні предмети. Для цього посадіть дитину до себе на коліна перед столом, на якому розсипте крихти хліба. Важливо, щоб білі крихти були розсипані на темній скатертині, а крихти чорного хліба — на білій. Якщо дитина не тягнеться до них, не звертає уваги на дрібні предмети і деталі іграшок, це може бути одним з показників неблагополуччя в зоровій сфері.

З 6 місяців можна виявити й можливі відхилення в полях зору дитини. Для цього потрібно посадити малюка до себе на коліна, розкласти перед ним на столі іграшки. Другий дорослий ззаду і збоку голівки дитини має поволі рухати іншою іграшкою, бажано яскравого кольору. Межа поля зору фіксується тоді, коли дитина, помітивши іграшку, повертає до неї голівку і очі.

Детальніше...

Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom