Перевіряємо зір дитини

gjubqpsh 1Як вивчається стан зору у дитини?

Стан зору дитини визначає лікар-окуліст під час обстеження. Перевірку гостроти зору здійснюють за допомогою таблиці з літерами, малюнками або іншими знаками. Залежно від того, який рядок бачить дитина, не напружуючи очей, визначається гострота її зору.

Як перевірити зір дитини в домашніх умовах?

Для цього необхідно, щоб дитина була у доброму настрої, не плакала, а в приміщенні не було сліпучих джерел світла.

У віці до 4 місяців ви можете перевірити, чи фокусує дитина погляд на предметі, чи стежить за переміщенням предметів. Візьміть яскраву велику іграшку і подивіться, чи зосереджує вона увагу на ній, чи стежить поглядом за нею, коли ви переносите іграшку вправо-вліво, вгору-вниз, по колу в обох напрямках; чи є реакція звуження зіниць, коли наближуєте іграшку на відстань 15—20 см і розширення зіниць під час віддалення іграшки на відстань 60—80 см. Зверніть увагу й на те, чи стежить малюк за іграшкою очима, чи однаково рухаються очні яблука вправо-вліво, вгору-вниз, по колу, плавно чи переривчато.

З 6 місяців спробуйте з'ясувати, чи бачить ваш малюк дрібні предмети. Для цього посадіть дитину до себе на коліна перед столом, на якому розсипте крихти хліба. Важливо, щоб білі крихти були розсипані на темній скатертині, а крихти чорного хліба — на білій. Якщо дитина не тягнеться до них, не звертає уваги на дрібні предмети і деталі іграшок, це може бути одним з показників неблагополуччя в зоровій сфері.

З 6 місяців можна виявити й можливі відхилення в полях зору дитини. Для цього потрібно посадити малюка до себе на коліна, розкласти перед ним на столі іграшки. Другий дорослий ззаду і збоку голівки дитини має поволі рухати іншою іграшкою, бажано яскравого кольору. Межа поля зору фіксується тоді, коли дитина, помітивши іграшку, повертає до неї голівку і очі.

Мамі важливо зрозуміти, чи рівноцінно малюк

користується зором обох очей

Для цього посадіть дитину на руки дорослого, дайте їй цікаву іграшку. Закривайте своєю долонею по черзі то одне, gjubqpsh 1то друге око дитини, не торкаючись її обличчя. Виявіть, чи є у дитини спроба відвести вашу руку або виглянути з-під руки.

  • Неблагополучним показником є відсутність реакції в оці, яке гірше бачить, звуження полів зору, їх асиметрія.
  • Якщо у вас з’явилися найменші підозри щодо розвитку зору у вашої дитини, необхідно проконсультуватися у лікаря-окуліста.
  • Випадіння або ушкодження однієї-двох зорових функцій не означає, що будуть порушені всі інші функції

Як попередити виникнення проблем із зором? А якщо вони з’явилися, як допомогти дитині?

Віковий період від народження дитини до 6 місяців є критичним у формуванні зорової системи. Саме на етапі потужного розвитку зорової системи обмеження зорового досвіду стає небезпечним, бо це призводить не тільки до зниження рівня зорових функцій, а й до затримки психомоторного розвитку дитини.

Батькам обов’язково необхідно показати дитину лікареві-окулісту, коли:

  • спостерігається незвична чуттєвість до сонячного світла. Зазвичай, людина кліпає або мружиться впродовж кількох хвилин, коли дивиться на яскраве світло. Але якщо дитина постійно, поки знаходиться на вулиці, кліпає очима і мружить очі, то це може свідчити, що її очі потребують лікування;
  • затуманені або помутнілі зіниці можуть означати, що крізь кришталик погано проходить світло. Помутніння кришталика називається катарактою. Хоча вважається, що на катаракту хворіють старші люди, однак, іноді діти народжуються з цим захворюванням. Часто це захворювання потребує хірургічного втручання;
  • очка у дитини постійно знаходяться в русі та злегка посмикуються. Проконсультуйтеся з лікарем, щоб він встановив причину такого стану у дитини і вчасно надав допомогу;
  • обидва ока дитини не фокусуються на одному об'єкті, а це ускладнює об'єднання зображень, що сприймаються кожним оком, в одне. В цьому випадку око, яке передає нечітке зображення, поступово слабшає і може зовсім перестати бачити. В одних випадках допомагає хірургічне втручання, в інших — накладання пов'язки на сильніше око (при амбліопії), що спо­нукає активніше працювати слабше око.

Після того як дитині виповниться рік, знову перевірте стан її зору. Деякі недоліки зору вдається виправити за допомогою окулярів. Більшість маленьких дітей залюбки носить окуляри, якщо в них дійсно краще бачать.

gjubqpsh 3gjubqpsh 3gjubqpsh 3

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom