Навчання музиці

Часто доводиться чути від батьків: 

     «А чи є у моєї дитини музичний слух?»

     «У моєї дитини є музичні здібності, і чи можна їй займатись музикою?»

Навчання музиці важливе для кожної дитини, але намагатися «виростити» професійного музиканта з кожної дитини неможливо і непотрібно. А бачити чи є у дитини і здібності можна лише в процесі навчання, більше того, саме в процесі навчання і відбувається їхній розвиток.

Заняття музикою є необхідними кожній дитині, вони допомагають її загальному розвитку, розвивають відчуття прекрасного. Навчання музиці покращує характер дітей і позитивно впливає на їхній психологічний стан.

Кожна дитина – це цікава індивідуальність, унікальний світ, єдине у своєму роді поєднання особливостей особи, характеру, темпераменту. Нескінченна різноманітність людських типів – це безцінний дар, яким обдарувала нас природа. Маленька дитина – це особа, вже здатна на оригінальне мислення, вираз власного «Я», прояв волі. Щоб зберегти і розвинути в дитині особу, здатну на яскраве самовираження, педагог повинен знаходити до кожної дитини особливий підхід.

Прийнято вважати, що навчання дітей музиці слідує починати з 5-6 років. Але існує і інша думка: музичне виховання слід починати з внутрішньоутробного періоду. Перш ніж почити вчитися грати на інструменті, той, хто навчається – будь то дитина чи дорослий – повинен вже духовно володіти якоюсь музикою: так би мовити, берегти її у своєму розумі, носити у своїй душі і чути своїм слухом. Весь секрет таланту генія полягає в тому що в його мозку вже жила повним життям музика раніше, ніж він вперше торкнеться до клавіш або проведе смичком по струні; ось чого немовля Моцарт «відразу» заграв на фортепіано та скрипці.

Батькам охочим виховати всесторонньо розвиту дитину , у тому числі і в музичному плані, необхідно починати його виховання ще з внутрішньоутробного періоду. Тобто слухати музику (бажано спокійну і мелодійну), відвідувати музеї і театри. За спостереженнями вчених, у мам, що займаються в період вагітності мистецтвом, часто народжуються діти з добрими здібностями в різних сферах мистецтва. Бажано співати мамам своїй дитині колисанки перед сном. Важливим є правильне та інтонаційно чисте виконання, оскільки фальшивим виконанням можна порушити у дитини музичний слух назавжди.

Вся попередня інформація – лише підготовчий, пасивний етап навчання музиці. Але, маючи такий внутрішній музично-слуховий багаж, дитині набагато легше буде навчитися музиці надалі.

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom