Чого вчиться дитина в сім’ї ?

Діти — віддзеркалення своїх батьків.image001

І саме батьківські вчинки, а не слова моделюють особистість дитини!

Тож пропонуємо вашій увазі, шановні батьки, 10 основоположних понять,

розуміти які дитина вчиться в сім’ї.

Щасливий шлюб.

Модель сім’ї дитина переймає зі своєї родини. Що щасливіший ваш шлюб, то більше шансів на сімейне щастя у майбутньому має ваша дитина.

Повага.

Непросто навчити дитину поважати. Вона сама має побачити й відчути таке ставлення. Найліпший спосіб показати повагу в сім’ї — це виявляти її одне до одного.

Обов’язки.

Дитина має знати, що кожен член сім’ї повинен виконувати певні обов’язки. Оскільки вона ще маленька, і її обов’язки — це вчасно їсти і лягати спати, на власному прикладі покажіть дитині, що таке справжні обов’язки і як їх слід виконувати.

Рівноправ’я та компроміси.

Дитина ледь розуміє значення цих понять, адже батьки завжди діють за принципом «усе найліпше — дітям». В особах мами й тата дитина бачить маленьку соціальну групу та спостерігає за взаєминами в ній, тому згодом копіюватиме їхні моделі поведінки і застосовувати їх у своєму соціальному оточенні.

image003Радість сімейного буття.

Лише зі щасливими і люблячими батьками дитина теж зможе стати щасливою і зрозуміти, що сім’я — це найбільша цінність людини.

Конфлікт.

У жодному разі не можна влаштовувати сварку на очах у дитини. Демонструйте їй, як мирно й розумно уникати конфліктних ситуацій і розв’язувати їх.

Безумовна любов.

Лише постійно перебуваючи в атмосфері щирої і безумовної любові, дитина зможе зрозуміти, що це таке. Не пізнавши своєчасно цього почуття, вона навряд чи зможе його відчути і проявити в дорослому житті.

Вибачення.

Просіть вибачення одне в одного в присутності дитини, нехай вона бачить і чує це. Усі мають право на помилки. Нічого страшного, якщо хтось припустився помилки, розлютився або забув щось зробити, гірше — якщо він не попросив вибачення у близьких людей.

Почуття.image005

Багатьом людям складно виражати свої почуття, вони соромляться та приховують їх. Але як можна соромитися самого себе і бути нещирим? Такі проблеми родом із дитинства. Тож не соромтеся говорити, наприклад, своєму чоловікові, як ви його кохаєте та цінуєте.

Щедрість.

Покажіть дитині, що з близькою людиною потрібно ділитися всім — від крихти хліба до почуттів та емоцій.

image007

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom