Заповіді для мами й тата

pfgjdsls fnmrsdСтавтеся до дитини як до дорослого, рівноправного члена сім'ї зі своїми правами й обов'яз­ками. Доручайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов'язків. Робіть це лагідно, з до­вірою: «Який ти в нас уже дорослий, ти чудово справляєшся з миттям посуду».

  • Визначайте загальні інтереси дитини — як пізнавальні (перегляд улюблених мультфільмів, казок; ігри), так і життєві (участь в обговоренні сімейних проблем).
  • Давайте змогу дитині займатися творчою діяльністю — малювати, розфарбовувати, виріза­ти, робити аплікації, ліпити, конструювати, — аби підготувати її руку до письма, розвивати творчі здібності.

Залучайте дитину до економічних проблем родини. Поступово навчайте її орієнтуватися в цінах, pfgjdsls fnmrsd 1сімейному бюджеті. Наприклад, дайте гроші на хліб і морозиво, коментуючи суму на той чи той продукт. Привчайте до самообслуговування, формуйте трудові навички й вихо­вуйте ціннісне ставлення до праці.

pfgjdsls fnmrsd 2

Не лайте, а тим паче, не ображайте дитину в присутності сторонніх. Поважайте її дум­ку та почуття. На скарги людей з оточення, зокрема вихователя, відповідайте: «Спасибі, ми обов'язково поговоримо на цю тему».

  • Навчайте дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуа­ції, що виникають у спілкуванні з однолітками й дорослими, допомагайте знайти шляхи їх розв'язання. Щиро цікавтеся думкою дитини. Лише так вам вдасться сформувати в неї пра­вильну життєву позицію.

pfgjdsls fnmrsd 3Постійно розмовляйте з дитиною. Запитуйте про події, які відбулися з нею протягом дня, — що було цікавого, що їй найбільше сподобалося. При цьому уважно слухайте відповіді, уточ­нюйте, ставте запитання, щоб дитина відчувала, що вас це цікавить. Якомога більше читайте дитині і спонукайте переказувати прочитане. Розвиток мовлення — запорука успішного на­вчання.

Не залишайте без відповіді жодне запитання дитиниі її пізнавальний інтерес ніколи не згасне.

Дивіться на світ очима вашої дитини. Адже вміння бачити світ очима іншого — основа для взаєморозуміння.pfgjdsls fnmrsd 4

Не скупіться на похвалу дитині, навіть авансом. Хваліть словом, усмішкою, ласкою і ніж­ністю. На скарги дитини про те, що в неї щось не виходить, запевняйте: «У тебе обов'язково все вийде», «Спробуймо разом» або «Спробуй ще раз».

pfgjdsls fnmrsd 5Формуйте високий рівень домагань і віру в те, що дитина може все. Вірте у свою дитину, допомагайте їй за потреби.

Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, вони часом не виважені. Завжди обґрунтовуйте дитині свої вимоги.

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom