Чому важливо відучити дитину від пляшечки та памперсів до приходу в ЗДО

gfvgthb cjcrb 1

Нині дедалі більше батьків віддають дитину до садка з наймолодшого віку. І чимало батьків переконані, що саме вихователі ЗДО мають відучити їхнього малюка від домашніх звичок, а колектив однолітків лише сприятиме цьому. Але це не так. Чому?

Часто-густо батьки в дитячий садок приводять малюків, які п’ють з пляшечки, носять памперси, смокчуть пустушки. А буває, мама ще продовжує годувати дитину грудним молоком. Зазвичай у таких випадках батьки приходять з проханням чи вимогою для вихователів: «Ви маєте відучити дитину від домашніх принад!»

Відучувати малюка від памперсів, пляшечки, соски, грудного вигодовування мають батьки і лише батьки. gfvgthb cjcrb 4Звертатися з цим проханням до вихователів групи — недоречно і помилково. Таке рішення, насамперед, шкодить дитині. Адже у такому разі батьки поєднують період входження дитини до дитячого садка й зміну її звичок. Дитині важко адаптуватись до дитячого садка, бо прив’язана до пляшечки, соски, грудного вигодовування, а тут забрали все це одразу. Малюк буде довше звикати до дитячого садка.

А ще дитина не зможе довіряти людині, яка змушує її робити щось не те чи не так, як їй це подобається вдома. Аби допомогти дитині призвичаїтися до умов дитячого садка, вихователям важливо підтримувати та зберігати домашні звички дитини.

gfvgthb cjcrb 3Дитина звикла, аби її догодували, — вихователям важливо це врахувати. Дитину за обідній стіл не кличуть, а ведуть за ручку і садять на стілець — вихователі мають дослухатися до батьківських прохань і намагатися зберегти домашні правила.

Тому логічно, коли вихователі підтримують дитячі вимоги — пити з пляшечки чи смоктати соску. Адже вони зацікавлені у тому, щоб налагодити довірливі взаємини з дитиною. А коли батьки просять, щоб вихователі відучили дитину від пляшечки чи памперсів, дитячий садок опиняється в позиції покарання. І зрозуміло, що йти до дитячого садка дитина не хоче.

Детальніше...

8 порад для розумних батьків, як поводитися з дитиною, яка накапостила

 • З'ясуйте, причини і мотиви вчинку дитини, перш ніж покарати її.flglbnplj2 1
 • Не вдавайтесь до фізичного чи тілесного насильства — покарання має бути справедливим і відповідати мірі проступку.
 • Не карайте дитину, якщо підозрюєте її у проступку адже підозрілість не має нічого спільного зі справжньою вимогливістю.
 • Не карайте дитину тоді, коли сердиті, злі чи роздратовані, оскільки у та­кому збудженому емоційному стані зазвичай можна помилитися.

Детальніше...

Аби дитина не плакала

flglbnplj1 1

Дитина плакатиме!

Це найбільший страх для батьків.

Як реагувати на поведінку плаксіїв та полегшити розставання з дитиною,

коли залишаєте її у садочку?

 

 • Реагуйте спокійно і впевнено. Навіть якщо у цей момент ваше серце кра­ється — зберігайте спокій та не показуйте дитині власних хвилювань.flglbnplj1 2
 • Не говоріть голосніше, ніж дитина, та не пояснюйте їй щоразу — «Мама повернеться за дві години/п'ять хвилин». Не вживайте слів на зразок «за­раз», «сьогодні» тощо. Малюки не орієнтуються у часі, тому говоріть кон­кретно: «Я прийду за тобою ще до обіду», «Я заберу тебе з прогулянки». Так дитина зможе зрозуміти вас.
 • Не робіть прощання тривалим — не обіймайте чи не вмовляйте дитину довго, коли вона сильно плаче. Пам'ятайте, що довше прощання, то гірше дитина звикає до того, що Ви маєте йти.
 • Вигадайте ритуал прощання — два поцілунки у щічки, два рукостискан­ня, плескання у долоні. Все залежить від фантазії — Вашої та дитини. Риту­ал прощання має бути швидким з дотиками, обіймами тощо.

Детальніше...

Допоможіть дитині адаптуватися

 •        Почніть приводити дитину до дитячого садка за 2 – 3 місяці до того, як мама вийде на роботу.flglbnplj 1
 •        Приводьте дитину на 1 – 2 години у перші дні, у час між сніданком і обідом, та не залишайте на сон і прийом їжі, адже сон і їжа — найбільш стресогенні ситуації для малюка.
 •        Побудьте1 – 2 дні разом з дитиною, якщо їй складно залишитися самій у садочку. Саме ви можете познайомити дити­ну з новою обстановкою й прищепити симпатію та довіру до вихователя.
 •        Включіть до раціону дитини вітаміни, свіжі овочі та фрукти. Адже через нервове напруження у період адаптації дитина ослаблена і значною мі­рою схильна до захворювань.

Детальніше...

Дочірні категорії

Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom