Розвиваємо творчу уяву дошкільників

Уява є одним із самих основних пізнавальних процесів. Уява важлива для людини тому, що саме вона дала можливість людству винайти літак, ракету, автомобіль і т.д.

На чому грунтується розвиток творчої уяви у дитини

Якщо Ви хочете, щоб ваша дитина виросла творчою особистістю, то повинні докласти максимум зусиль, щоб  допомогти розвинути її уяву. Існує багато способів розвитку уяви, але дуже дієвим і веселим способом є гра. У грі дитина може нестримано фантазувати, до того ж для цього зовсім не обов'язково сидіти за столом, можна грати скрізь, де ви проводите разом час.

«Придумай історію»

Спробуйте грати з дитиною в гру «Придумай історію». Предмети, які потрібні для цієї гри, можуть бути найрізноманітніші: від носової хустки або гребінця до кулькової ручки, які легко знайдуться в сумочці у мами. Звичайно, ці предмети повинні бути безпечними для дитини.

Гра полягає в тому, щоб придумати історію з участю знайдених предметів. Почати доведеться вам, а потім, коли історія набуде сенсу і всі предмети зайняли в ній своє місце, запропонуйте дитині закінчити її, придумавши різні пригоди.

Якщо вашій дитині приблизно 3-4 роки, предметів, що беруть участь в придуманій історії, повинно бути не більше чотирьох, так як велику кількість предметів дитині буде складно зв'язати в одну історію. Чим частіше будете грати в цю гру, тим легше дитині буде придумувати історії.

«Придумай життя»

Для наступної гри, яка називається «Придумай життя», необхідні тільки люди, які вас оточують в парку, в магазині чи на дитячому майданчику. Все дуже просто, і дітям зазвичай подобається грати в придуману для незнайомих людей життя. Наприклад, гуляючи в парку, ви зустрічаєте різних людей: бабусю з онукою, дідуся, дитину. Запропонуйте дитині придумувати імена людям, яких зустрічаєте, а також ким вони працюють, в якій квартирі живуть, яка може бути сім'я у цієї людини. Дитина обов'язково почне фантазувати, припускати, тільки не варто переслідувати людину, якій придумуєте життя, цілком достатньо буде подивитися в його обличчя. Удома ви можете запропонувати пограти вгру і придумати життя людям на фотографіях, яких дитина не знає.

Чому ігри так корисні для дитини?

Ігри, побудовані на вигадуванні історій, можуть бути самими різними. Якщо ваша дитина любить дивитися передачі про космос, запропонуйте їй пофантазувати на предмет винаходу суперракета, яка долетить до найвіддаленіших куточків всесвіту, якщо дитина любить слухати про динозаврів, купіть йому книжку з різними представниками стародавніх рептилій, а потім запропонуйте придумувати історії про їхнє життя.

Під час гри дитина повинна відчувати, що вам цікаво слухати його і ви теж залучені в гру, тому що, відчувши ваше неувага, дитина може відмовитися від цих ігор.

Припиняйте гру, якщо помітили, що дитина вже втомилася і в неї пропав інтерес.

ПАМ'ЯТАЙТЕ!

Розвиток уяви дитини дуже активно відбувається до 15 років, так що не втрачайте час, і ваша дитина виросте талановитою, і не важливо, в якій області, може, літературі, а може, малюванні.

 

Поради американського психолога Девіда Льюіса

щодо розвитку обдарованої дитини

 1. Відповідайте на запитання дитини якомога терпляче і чесно.
 2. Створіть у квартирі місце-вітрину, де дитина може виставляти свої роботи. Не сваріть дитину за безлад у кімнаті під час її творчої роботи.
 3. Відведіть дитині кімнату чи куточок винятково для творчих занять.
 4. Показуйте дитині, що ви любите її такою, якою вона є, а не за її досягнення.
 5. Надавайте дитині можливість у виявленні турботи.
 6. Допомагайте дитині будувати її плани та приймати рішення.
 7. Показуйте дитині цікаві місця.
 8. Допомагайте дитині нормально спілкуватися з дітьми, запрошуйте дітей до своєї квартири.
 9. Ніколи не кажіть дитині, що вона гірша за інших дітей.
 10. Ніколи не карайте дитину приниженням.
 11. Купуйте дитині книжки за її інтересами.
 12. Привчайте дитину самостійно мислити.
 13. Регулярно читайте дитині чи разом з нею.
 14. Пробуджуйте уяву та фантазію дитини.
 15. Уважно ставтеся до потреб дитини.
 16. Щодня знаходьте час, щоб побути з дитиною наодинці.
 17. Ніколи не сваріть дитину за невміння та помилки.
 18. Хваліть дитину за ініціативу.
 19. Учіть дитину вільно спілкуватися з дорослими.
 20. У заняттях дитини знаходьте гідне похвали.
 21. Спонукайте дитину вчитися вирішувати проблеми самостійно.
 22. Допомагайте дитині бути особистістю.
 23. Розвивайте в дитині позитивне сприйняття її здібностей.
 24. Ніколи не відмахуйтесь від невдач дитини.
 25. Довіряйте дитині, майте віру в її здоровий глузд.

 

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom