Обійми мене...

10Нам потрібно четверо обіймів на день для виживання;

Вісім обіймів на день — для підтримки

нашого здоров'я і гарного самопочуття.

Нам потрібно дванадцять обіймів на день -

для зростання й відчуття власної гідності.

Вірджинія Сатір

Відомий американський психолог та психотерапевт Вірджинія Сатір рекомендувала обіймати дитину кілька разів на день. Такі прояви любові емоційно живлять зростаючий організм, допомагають йому розвиватися психічно та психологічно.

Діти, які виросли без обіймів, можуть виявитися нездатними любити інших. Вони частіше стають схильними до антисоціальних вчинків і патологічно не пристосовані до життя з іншими людьми.

Учені довели, що приємні дотики стимулюють у людини нерво­ві закінчення, які надсилають сигнали до головного мозку, де виробляється «гормон симпатії». Цей гормон   зменшує відчуття страху, неспокою і самотності, а також формує довірливі взаємини між людьми. Обіймаючись, люди забувають про те, що ви­кликає у них біль, і концентруються на тому, що відбувається в цей момент, і в цілому — на позитивних сторонах життя.

А ще обійми зміцнюють імунну систему. Якщо дитину обіймають недостатньо, страждає імунна система. Коли люди обіймаються, рецептори шкіри передають сигнали в мозок через нервові закінчення. Відчуття захищеності пере­дається всьому тілу, ритм серця заспокоюється, і нормалізується тиск.

Дослідження показали, що у людей, які уникали контактів з близькими людьми або довгий час не бачилися з ними, частішало серцебиття порівняно з їх звичайним станом. А у тих, які регулярно обіймалися з людьми, яких люблять, серце, навпаки, билося в спокійнішому ритмі, що збільшує їх шанси на довге і щасливе життя.

Обійми мають заспокійливу дію, і це корисно не лише для сер­ця, а й для нервової системи. У людей, які обіймають одне одного, знижується нервове напруження, яке іноді так ускладнює життя.

Сучасна людина через активний напружений ритм життя часто живе у стані стресу. Проте вона намагається в різні способи йому протистояти. Один з найпростіших і доступних спосо­бів — звичайні обійми. image045Наукові дослідження довели, що вони діють розслаблююче і роблять людей щасливішими.

Лише одні обійми в потрібний момент здатні змінити день на краще і благотворно вплинути на поведінку людини. Обіймаючи, люди діляться позитивними емоціями, і не лише до­помагають тому, хто цього потребує, а й самізаряджаються позитивною енергією.

Під час обіймів зростає самооцінка, і стає менш  важливою думка оточення. Страхи починають хвилювати куди менше, адже люди, які обіймаються, позитивніше ставляться до життя в цілому. Цей механізм у дії можна побачити у поведінці дитини, яка, засмутившись, але не маючи змоги отримати заспокоєння у мами, обіймає улюбленого плюшевого ведмедика і заспокоюється,відчувши себе в безпеці. Така реакція закладена на рівні інстинктів, і навіть коли люди не усвідомлюють цього, вона допомагає нам у різних жит­тєвих ситуаціях.

Із народження обійми допомагають дітям зростати здоровими і щасливими. Що емоційнішу підтримку отримують діти, то психологічно стабільнішими вони стають у старшому віці. Дослідження до­вели, що між кількістю обіймів у дитинстві і здатністю дорослих людей долати стресові ситуації і вибудовувати взаємини з іншими людьми існує прямий зв'язок.

Тож обіймайте дітей частіше — це ко­рисно для всіх.

Треба пам'ятати, що використовувати обійми та інші погладжувальні дотики не можна механічно, без делікатності та вра­хування індивідуальних особливостей дитини. Будь-які дотики до дитини мають бути приємними для неї та не викликати жодних негативних емоцій.

Отже, не забувайте частіше обніматися — обійми безкоштовні, доступні кожному і дуже корисні.

Бажаємо усім приємних обіймів!

 

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom