Як допомогти агресивній дитині

Як ви думаєте, чому діти б’ються, кусаються і штовхаються, а іноді у відповідь на яке-небудь, навіть доброзичливе, звертання „вибухають” і бушують?

Причин такої поведінки може бути багато. Але часто діти поводяться саме так тому, що не знають, як поводитися інакше. На жаль, їхній поведінковий репертуар досить убогий, і якщо ми надамо їм можливість вибору варіантів поведінки, діти з задоволенням 01imagвідгукнуться на пропозицію, інакше спілкування з ними стане більш ефективним і приємним для обох сторін.

 Портрет агресивної дитини

Агресивна дитина нападає на інших дітей, обзиває і б’є їх, відбирає і ламає іграшки, навмисно вживає грубі вирази – одним словом, стає „загрозою” усього дитячого колективу, джерелом засмучень вихователів і батьків. Цю йоржисту, забіякувату, грубу дитину дуже важко прийняти такою, якою вона є, а ще важче зрозуміти, тому що її агресія – це, насамперед, відображення внутрішнього дискомфорту, невміння адекватно реагувати на події, що відбуваються навколо неї.

Агресивна дитина часто відчуває себе знедоленою, нікому не потрібною. Жорстокість і байдужість батьків приводить до порушення відносин і вселяє в душу дитини впевненіст02imagь, що її не люблять. „Як стати улюбленою і потрібною” – нерозв’язна.

 Проблема, що стоїть перед маленькою людиною. От вона і шукає способів залучення уваги дорослих і однолітків. На жаль, ці пошуки не завжди закінчуються так, як хотілося б нам і дитині, але як зробити краще – вона не знає. „Агресивна дитина, використовуючи будь-яку можливість... прагне розлютити маму, вихователя, однолітків. Вона „не заспокоюється” доти, поки дорослі не вибухнуть, а діти не вступлять у бійку”.

Батькам і педагогам не завжди зрозуміло, чого домагається дитина і чому вона поводиться так, хоча заздалегідь знає, що з боку дітей може одержати відсіч, а з боку дорослих – покарання. У дійсності, це – відчайдушна спроба завоювати своє „місце під сонцем”. Дитина не має уявлення, як іншим способом можна боротися за виживання в цьому дивному і жорстокому світі, як захистити себе.

Агресивні діти дуже часто підозрілі і насторожені, люблять перекладати провину за затіяну ними сварку на інших.

Такі діти часто не можуть самі оцінити свою агресивність. Вони не зауважують, що вселяють у навколишніх страх і занепокоєння. Їм, навпаки, здається, що увесь світ хоче скривдити саме їх. Таким чином, виходить замкнене коло: агресивні діти бояться і ненавидять навколишніх, а ті у свою чергу, бояться їх.

Деякі поради спілкування з агресивними дітьми

04imag  Памятайте, що заборона і підвищення голосу – найбільш неефективні способи подолання 03imagагресивності. Лише зрозумівши причини агресивної поведінки і знявши їх, ви можете сподіватися, що агресивність вашої дитини буде подолана;

04imag  Дайте дитині можливість вихлюпнути свою агресію, змістіть її на інші об’єкти. Дозвольте їй побити або розірвати „портрет” її ворога, і ви побачите, що в реальному житті агресивність на дану мить знизиться;

04imag Демонструйте дитині особистий приклад ефективної поведінки. Не допускайте при ній спалахів гніву або негативні висловлювання про своїх друзів чи колег, складаючи плани „помсти”;

04imag  Хай ваша дитина кожної миті відчуває, що ви любите, цінуєте й приймаєте її. Не соромтеся зайвий раз її приголубити або пожаліти. Нехай вона бачить, що вона потрібна й важлива для вас.

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom