Подолання дитячих страхів

strakhi2Пам'ятайте, що більшість страхів дитини зумовлені віковими особливостям і є тимчасовими. Але це лише за умови, що дорослі правильно ставляться до їх появи. Саме тому ніколи не соромте дитину, не смійтеся і не сваріть, якщо вона чогось боїться.

Ніколи не обговорюйте дитячі страхи у присутності сторонніх людей. Дитині це може бути неприємно. У результаті вона перестане вам довіряти й наступного разу вже не захоче поділитися своїми переживаннями, а триматиме їх у собі.

Розкажіть дитині про свої дитячі страхи й обов'язково про те, як ви свого часу з ними впоралися.

Завжди знаходьте час вислухати дитину, якщо вона хоче поговорити з вами про те, що її лякає.

Якщо дитині складно розповісти про свій страх, доцільно запропонувати їй гру. У ході цієї гри ненав'язливо запитуйте не безпосередньо саму дитину, а, наприклад, її улюбленого іграшкового ведмедика, що його так налякало. Можливо, ігрова обстановка знизить тривогу дитини й від третьої особи допоможе їй розповісти про свій страх.

strakhi3Не драматизуйте надто появу в дитини певного страху, не обговорюйте свої переживання щодо його виникнення у присутності дитині. Адже це лише сприятиме закріпленню страху і сформує у дитини відчуття, що з нею щось не так.

Уникайте ігнорування дитячого страху, насмішок, фраз на кшталт «Та чого тут боятися», «Ти ж уже дорослий». Ваше важливе завдання — висловити розумін­ня почуттів дитини, підтримати її та допомогти подолати її страх.

Проаналізуйте причину виникнення дитячого страху, а потім шукайте спо­сіб впливу на нього. Адже якщо не з'ясувати причину, то всі зусилля у боротьбі зі страхом можуть бути марними.strakhi5

Запропонуйте дитині намалювати свій страх. А потім — заштрихувати малюнок, ніби «посадити страх у клітку», порвати аркуш чи домалювати певні еле­менти, аби страшне перетворити на смішне. Нехай дитина сама обере, чи, можливо, вигадає власний спосіб нейтралізації свого страху.

Прочитайте дитині казку з її улюбленої книжки або ж вигадайте власну, у якій дитина буде головною дійовою особою. Ототожнюючи себе з головним персонажем, дитині буде легше подолати свій страх у реальному житті.

Програвайте з дитиною її страхи за допомогою іграшок, створюючи ситуації, у яких вдається подолати страх.

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom