Як треба хвалити

zr nhtf dfkbnb 5«Все є отрута, і все є ліки.

Тим чи іншим робить тільки доза».

                                                                                             Давня мудрість

Похвали потребує кожна людина, кожна дитина. Але у кожного є своя норма похвали.

В.Леві виділив три групи дітей, які особ­ливо потребують похвали:

1. Омега або сором'яз­ливий, гіперактивний, надто повільний, незграбний, товстий, заїка, ри­жий, зі смішним прізвищем, невдаха...

Хвалимо за найменший успіх, підтримуємо будь-які спроби оволодіти якоюсь діяльністю.

2. Альфа або над повноцінний.zr nhtf dfkbnb 4

Здорова, життєрадісна, здібна дитина, все дається легко у всьому пер­ша.

Таких дітей небагато. Але значення цього типу величезне: в ньому уособлюються всі наші надії. Така дитина може бути скромною, і все ж у неї неминуче розвивається потреба у підтвердженні цих переваг, у визнанні: «Талант потребує шанувальників, це закон при­роди...» Кому багато дано, з того і багато слід питати. Не хвалити за здібності, хвалити тільки за працю над своїм розвитком, готовність не залишатися на досягнутому.

3. Тета, самолюбивий.

Достатньо здоровий і самолюбивий. На перший погляд, доволі благополучний. Але ледве не з перших років життя має загострену чутливість до оцінки, не виносить найменшого несхвалення. Дуже засмучується, не отримавши ба­жаного схвалення, має якийсь ненаситний апетит до похвали. Це той, хто може згодом досягти успіху, а може й стати озлобленим невдахою, інтриганом заздрісником. У найбільш безневинному вигляді — злегка хвалько, злегка зада­вака, злегка позер.zr nhtf dfkbnb 7

Саме Теті, з вічно голодною самооцінкою, похвала стільки ж потрібна, скільки і шкідлива.

Профілактика: як можна менше оцінок. Як негативних, так і позитив­них.

Безумовно, частіше в одній дитині змішуються і Альфа, і Омега, і Тета у різноманітних пропорціях. Дитині років до 10 достатньо бути просто впевненою, що вона хороша, врешті-решт, не гірша за інших. Вона і впевнена у цьому, якщо її не переконують у зворотньому.

Поради батькам

1.Не хвалити дитину надто часто (мається на увазі щохвилини), оскількиу цьому випадку губиться найважливіший сенс похвали.

zr nhtf dfkbnb 22. Пропонуємо дати дитині друге ім'я — іменник, не похідне від першого. Це може бути «рибка», «зайчик», «ластів'ятко», «сонечко» тощо. Оскільки діти (як і жінки) також люблять вухами, їм подобається таке звернення до себе.

3. Чергувати імена: Катя — Катруся — Катрусенька — Катеринка; Ксеня — Ксюшуля — Ксененька —Ксенечка.

4. Звертатися ласкаво до дитини в залежності від її статі: доня, донечка, дочечка, доненька, доця; синок, синочок, синонько, синятко; внучок, онучок, внуча, внучатко; внучечка, онучечка, внуча.

5. Використовувати звертання, що виражають ваше захоплення діями, вчинком дитини: розумниця, молодчина, чудово, прекрасно, чарівно, дуже добре і т.ін.

6. Виявляти своє схвалення можна так:

           • Потиснути руку;

       • Обійняти;

       • Поцілувати;

       • Щось сказати ласкаве на вушко;

       • Заохотити без слів, жестами і мімікою, показом пальцями рук, мовою очей (повітряний поцілунок, піднятий догори великий палець, «круглі очі» від захоплення);

       • Похвалити дитину в присутності інших (родичів, друзів, на вулиці).

zr nhtf dfkbnb 1   zr nhtf dfkbnb 3  zr nhtf dfkbnb 8

Автор : btamedia
Відправити в DeliciousВідправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedInВідправити в MoymirВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom